טיפ מספר 5 - הפוקוס שבתמונה

פוקוס בתמונה - הפוקוס מאפשר לצלם לשלוט על חדות התמונה. ניתן לשלוט בחדות באופן ידני (MF) או לחלופין בצורה אוטומטית (AF), בהתאם לתנאי התאורה והמרחק של האוביקט, כוונו את המצלמה אל האובייקט אותו אתם מצלמים כך שיהיה במרכז.

 

חצי לחיצה - לחצו על כפתור הצילום חצי לחיצה, נגיעה רכה בכפתור הצילום עד שתרגישו שהוא נעצר באמצע הדרך, כך המצלמה מתפקסת על האובייקט אך אינה מצלמת.

 

השאירו את האצבע על הכפתור בלי להרפות. עכשיו כשהפוקוס בדיוק על האובייקט, הזיזו את המצלמה(קומפוזיציה) כפי שאתם מעוניינים שהתמונה תיראה והשלימו את הלחיצה בלחיצה מלאה. עכשיו האובייקט יהיה חד גם אם לא יהיה במרכז התמונה

 

focus sellection

 

 המצלמה לא מצליחה לעשות פוקוס, מה קרה?

1. המצלמה מכוונת לאיזור אחיד מידי שאין בו הבדלי קונטרסט - כוונו את המצלמה לאיזור במרחק דומה שהמצלמה תוכל למצוא את החדות שם בקלות, נעילה עם חצי לחיצה וחזרה לקומפוזיציה הרצויה לביצוע הצילום.

2. חשוך מידי, כשאין מספיק אור המצלמה מתקשה למצוא את הקונטרסט הרצוי לביצוע הפוקוס- נסו לנעול את החדות על אובייקט בהיר יותר במרחק דומה.

3. אוביקט קרוב מידי, במידה ואנחנו מנסים לצלם אוביקט הנמצא קרוב יותר מהמרחק המינימלי האפשרי לפיקוס ע״י העדשה, לא נוכל לחדד על האוביקט - פשוט התרחקו בעדינות ונסו שוב.

 

 

 

 

 

רוצה ללמוד עוד?

להרשמה לקורס צילום ברמה גבוהה ואווירה אינטימית בסטודיו מקצועי - לחצ/י כאן