ידע זה כח - מהותו של קורס צילום

מהותו של קורס צילום- "ידע זה כוח"
צילום הינו אחד מהנושאים בני זמננו בו לרבים יש דעה משל עצמם לגביו. אחרי הכול, צילום הינה אחת מצורות התקשורת היחידות שהם לגמרי אוניברסליות, חברתיות ותרבותיות אשר מבטאות את עצמן בצורה עצמאית. הצילום מציע פרשנות אינדיבידואלית לכל אדם ובנוסף מאפשר שיקוף של המציאות בה אנו חיים, ועל כן נושא הצילום מעניין רבים מאיתנו. בעולם המודרני והדיגיטלי לכל אחד ואחת מאיתנו יש גישה לכל נושא הצילום, הרשתות החברתיות מלאות במאגרים של תמונות, רשת האינטרנט מתבססת בעיקרה על אמצעים ויזואלים הדורשים צילומים ותמונות המבטאות את מה שרוצים להעביר לצופה. 


בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, כאשר אין סוף לאמצעי צילום מתקדמים, הצורך ללימוד צילום גדל. הלימודים מקנים ידע עשיר, מקצועי ורחב לגבי תפעול המצלמות בצורה הנכונה, לימוד טכניקות צילום, רכישת כלים מעשיים ומיומנויות הנדרשות לאלו המבקשים להיות צלמים מקצועיים. לימודי הצילום מיועדים בנוסף גם עבור כל מי שמתעניין בתחום הצילום כתחביב ומעוניין להרחיב את ידיעותיו, הבנתו ויכולותיו הפרקטיות והטכניות עם המצלמה הביתית שברשותו.

מי שעוסקים בצילום אך מעולם לא למדו צילום עשויים למצוא עניין ותועלת רבים במסגרת לימודית מסודרת. קורס צילום עשוי להועיל גם לאלו שיודעים לתפעל מצלמה היטב, אולם אינם מודעים לאפשרויות הנוספות הגלומות בה. ישנה חשיבות רבה להיכרות עם עולם הצילום באמצעות מסגרת לימודית מסודרת, בה רוכשים התלמידים ידע וכלים לצילום ברמה גבוהה תוך פיתוח ושכלול הסגנון האישי, האמירה האישית והחותם האישי. 

במהלך הקורס התלמידים מתנסים באופנים שונים ומקבלים משובים על עבודותיהם. הלימוד הקבוצתי מוסיף עניין ונקודות מבט שונות המעשירות את עולמו הפנימי של התלמיד. החשיפה לעבודות של חברי הקבוצה בקורס מאפשרת להיפתח לעולמות שונים וכל זה נעשה במקביל להעמקת הידע בתולדות הצילום והכרה של עבודתם האמנותית של רבים מהצלמים המפורסמים מראשית המצאת הצילום ועד היום.


רובנו כלל אינם מודעים לפוטנציאל שטמון במצלמה שאנו אוחזים ונוהגים לצלם באמצעותה באופן שרירותי. אם נדע למקסם את הפוטנציאל של המצלמה ונכיר את הפונקציות השונות שהיא מציעה נוכל להוציא תחת ידינו תמונות איכותיות אשר מבטאות לחלוטין את הראייה האישית של כל אחד ואחת ומאיתנו. בנוסף, נוכל לפתח יכולות אמנותיות שנובעות באופן ישיר מיכולתנו לתפעל את המצלמה שברשותנו בצורה הטובה ביותר. 

יש לזכור כי לא רק היכרות טובה עם פונקציות המצלמה תהפוך אתכם לצלמים הטובים ביותר, אלא מדובר בכלי אחד הדרוש כדי להתמקצע בתחום מבין רבים אחרים. היכולת ללכוד תמונה איכותית נובעת משילוב בין אותה היכרות עם המצלמה לבין הכישרון הטמון ורכישת טכניקות בסיסיות. כמובן שכשרון הוא מושג חמקמק שלא ניתן ללמדו בשום פורמט, אך עם זאת, ניתן לפתח אותו בצורה משמעותית באמצעות שיוף עם שני הפרמטרים האחרים.
לימוד צילום, כמו כל לימוד אחר מחייב אתכם לייחד זמן ומשאבים, פנימיים וחיצוניים, פיזיים ורוחניים. הצילומים מתעדים מציאות ומנציחים אותה. הם מייפים ומשדרגים אותה, נותנים את האפשרות להבליט ולהבליע, להדגיש ולטשטש, להעצים ולרטש. זוהי שפה שמתכתבת עם המון שפות, לרבות עם מי שאינם דוברים את שפתה.

ולכן, קורס צילום עשוי אפוא לפתוח בפני התלמידים אפיק ואופק לכר פורה של יצירה. ככל שהלימוד עמוק ומעמיק יותר הוא מאפשר להתוודע לרבדים עמוקים יותר של עולם הצילום. ועל כן, ידע זה כוח. ברגע שנרחיב את אופקינו ונעשיר את הידע שלנו לגבי צילום וכל מה שגלום בתוך עולם זה נוכל להנציח את הרגעים המיוחדים והיפים שלנו דרך מתן ביטוי ייחודי לחותם האישי שלנו.

 

רוצה ללמוד עוד?

להרשמה לקורס צילום ברמה גבוהה ואווירה אינטימית בסטודיו מקצועי - לחצ/י כאן